Uncategorised

Fundacja Fotowoltaiki oferuje Instalacje fotowoltaiczne dające  szereg innowacyjnych rozwiązań dla domu, gospodarstwa czy firmy. Postanowiliśmy ułatwić podjęcie decyzji osobom, które mają wątpliwości. Wybraliśmy 8. powodów dla których warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną(PV).

1. Instalacje PV – oszczędność

Pierwszym i najczęściej zadawanym pytaniem jest Czy to się opłaca? – W tym miejscu mówimy tak!. Głównymi powodami są dofinansowania a co za tym idzie dużo niższe ceny instalacji paneli oraz fakt iż opłaty to zaledwie niewielka część tego co musielibyśmy zapłacić nie posiadając instalacji. Możemy więc śmiało powiedzieć że montaż PV to w długoterminowym rozumowaniu inwestycja lepsza niż lokata.

2. Instalacje PV – autonomiczność i równowaga

Dzień, w którym zostaje uruchomiona przydomowa, słoneczna elektrownia to moment kiedy gospodarstwo, firma czy zwykły dom staje się samowystarczalny i niezależny  od podwyżek cen, dostawców prądu i wielu innych niesprzyjających okoliczności.          Moment, w którym to właściciel przejmuje kontrolę nad funkcjonowaniem nieruchomości, daje stabilność i spokój.

3. Instalacje PV – ciągłość dostaw prądu

Przydomowa elektrownia tak, jak w pisaliśmy w poprzednim punkcie to niezależność,  co za tym idzie nie musimy martwić się o stałość w dostawie prądu. W całym procesie korzystania z instalacji zmagazynowana energia jest wykorzystywana lub oddawana do sieci natomiast jeśli nasze potrzeby nie zostaną zaspokojone proces zostaja odwrócony i po prostu pokrywamy koszty energii pozyskanej z sieci. Podejmując współpracę z Fundacją fotowoltaiki mamy pewność że instalacja zostanie odpowiednio dobrana pod preferencje gospodarstwa i nie będzie potrzeby korzystania z sieci a jedynie z zmagazynowanego przez instalacje prądu.

4. Instalacje PV – możliwości dofinansowania

Odnawialne źródła energii zyskują coraz większą popularność, przyczyniły się do tego w dużej mierze różnego rodzaju dofinansowania i ulgi, którymi również urzędy zachęcają do ekologicznych rozwiązań, tak zwanych win-win, w których obie strony otrzymują sporo korzyści. W zależności od tego czy jesteśmy osobą prywatną, firmą czy gospodarstwem rolnym zostały przygotowane różne możliwości finansowania. Aktualnie w obiegu istnieją- Program „Mój prąd”, leasing, odpis od podatku dochodowego czy ulgi inwestycyjne i modernizacyjne i wiele innych

5. Instalacje PV – większa wartość nieruchomości

Atrakcyjność nieruchomości możemy ocenić pod wieloma względami- nowoczesne materiały, lokalizacja, wielkość, ale czy to jedyne kryteria? Jeszcze jeden aspekt, który coraz częściej, lecz nadal zbyt rzadko brany jest pod uwagę to tak zwany “smart” czyli nowoczesne rozwiązania pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić codzienne użytkowanie. Fotowoltaiki to jedno z rozwiązań zapewniających obie te kwestie.

6. Fotowoltaika – bezpieczeństwo i trwałość

Fundacja fotowoltaiki stawia duży nacisk na jakość materiałów. To bardzo ważne aby między innymi warunki atmosferyczne nie wpłynęły w żaden sposób na funkcjonowanie instalacji. Deszcz, burze, śnieg, grad czy nawet ogień- nic nie może zagrozić naszym instalacją. Stawiając na nas stawiasz na jakość.

7. Fotowoltaika z pompą ciepła

Perfekcyjne rozwiązanie, dzięki któremu przejmujemy pełną kontrolę nad funkcjonowaniem naszej nieruchomości bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pompa zasilana energią wytworzoną z instalacji fotowoltaicznej jest praktycznie bezobsługowa i bezkosztowa. Zapomnij o kupowaniu drewna czy węgla! Zapomnij o rozpaleniu w piecu! posiadając instalacje PV i pompę ciepłą jedyne co musisz zrobić to włączyć przycisk i ustawić temperaturę- wszystko to w zasięgu palca.

8. Fotowoltaika to ekologia!

Kwestia dbania o środowisko przy decyzji zainstalowania fotowoltaiki czy pompy ciepła jest w większości na trzecim planie, co nie oznacza że nie jest to istotny aspekt. Mamy czas przemiany nie tylko gospodarczej i rynkowej. To szczególny czas, w którym każde państwo, miasto i wieś w europie i nie tylko, stara się przyczynić do poprawienia kondycji naszej planety. Korzystając z rozwiązań wymienionych w tym artykule stajemy się kolejnym filarem w całej machinie dbania o środowisko. W końcu mamy na to realny wpływ.

Instalacje fotowoltaiczne dla domu i firmy. Dajemy dobrą energię!